Най-великото ръководство за шприцоване

Пръскането се прави в по-топлите и слънчеви дни, за да няма опасност от замръзване на разтвора. Това е и времето, когато зимуващите форми на различните вредители се активират и стават по-уязвими.

По-долу сме добавили още една рецепта с чесън за други вредители и заболявания, освен за мана.

Пръскането на костилковите овошки става в края на март – началото на април във фаза на развитие “бял бутон”.

Може да приложите и силни промишлени фунгициди, купени от аптека, но понякога може да се окаже, че не сте преборили болестта и да се наложи да отгледате нов разсад.

Имаме подробен материал за Ридомила, погледнете го непременно:

Прави се само със собствени семена, които се дезинфекцират срещу патогени

 Не трябва да се изхвърля. Тя трябва да се събере, да се приготви питателна и много полезна „дажба” за градинските растения.

Правилата, които е нужно да изпълните при разпространяване на отровите, са:

Често, оранжериите буквално развъждат мана (известна още като фитофтора или фитофтороза) в земните пластове, тъй като при закрити почвени условия има особено благоприятен климат за развитието й.

Вместо таблица, нея ще я разделим на различните случаи, в които най-често се пръска, и ще обясним поотделно за всеки един от тях.

Понякога разсадът се развива много добре, но след време го виждате полегнал в почвата и оклюмал, то възможно е причината да е болестта наречена сечене.

Бордолезовият разтвор трябва да се използва само в деня, когато е направен. В противен случай младите листа и клонки могат да изгорят.

Това не оказва отрицателно Пръскане въздействие върху плодовете, но все пак трябва да се работи срещу него. За късна мана трябва да приложите смес от няколко фунгицида. Може да пръскате с като Дитан, Шампион, Фунгиран и други, както е описано в схемата по-горе.

Суроватката се използва като основна или допълнителна хранене за краставици и домати.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Най-великото ръководство за шприцоване”

Leave a Reply

Gravatar